BÜYÜK KAÇIŞ SENARYOSU

BÜYÜK KAÇIŞ SENARYOSU NASIL OYNANIR?

Kaçış takımının topçu bataryalarının arkasından (şu anki savunma takımı başlangıç yeri) başlayıp gemilere ulaşmaya çalıştığı bir senaryodur. Kaçış takımının içerisinden bir kişi VIP olarak seçilir. VIP Oyuncu daha küçük işaretleyici ve sınırlı boya topu (50 Adet / EVO Sports tarafından ücretsiz verilir) ile oynar. Hareket edebilmek için her daim bir takım arkadaşının omzuna dokunur halde olmak zorundadır. Omzuna dokunduğu oyuncunun vurulması durumunda eğer isterse o oyuncu ile başlangıç noktasına dönebilir ya da farklı bir refakatçi yanına gelene kadar bulunduğu noktada hareketsiz bekler. Vurulmuş oyuncu ile başlangıç noktasına dönerken VIP vurulamaz fakat bekleme esnasında vurulabilir.

VIP oyuncu savaşçı değil rehinedir, elenmesi için 5 adet isabet alması gerekir. Eğer VIP oyun süresi boyunca gemilere ulaşamadan 5 isabet alırsa devre biter ve savunma takımı 4 puan alır. Takımlar oyuna başladıktan sonra vuruldukları takdirde şu an mevcuttaki yukarı ve aşağıda bulunan noktalara değil hakem kulübesinin önündeki ile diğer uçtaki top bataryalarından oyuna başlar. Savunma takımı hakem kulübesine yakın bataryadan, kaçış takımı ise uzak noktadaki bataryadan oyuna dahil olur. VIP’nin herhangi bir gemiye ulaştırılması durumunda Kaçış Takımı 4 Puan alır.

VIP’nin devre içerisinde 5 Kez vurulması durumunda Savunma takımı 4 Puan alır ve bu 2 durumda da devre biter. Süre içerisinde VIP yerine gitmez ama 5’den az vurulursa Savunma takımı +2 Paun alır. Kaçış takımı ise puan alamaz. 12şerli dakikadan yine 4 tur oynanır. 4 Tur’un sonunda en çok puan toplayan takım kazanır.

BÜYÜK KAÇIŞ SENARYOSU HANGİ SAHALARDA OYNANABİLİR?