BÜYÜK KAÇIŞ SENARYOSU

BÜYÜK KAÇIŞ SENARYOSU NASIL OYNANIR?

Kaçış takımının topçu bataryalarının arkasından başlayıp gemilere ulaşmaya çalıştığı bir senaryodur. Kaçış takımının içerisinden bir kişi VIP olarak seçilir. VIP Oyuncu daha küçük işaretleyici ve sınırlı boya topu ile oynar. Hareket edebilmek için her daim bir takım arkadaşının omzuna dokunur halde olmak zorundadır. Omzuna dokunduğu oyuncunun vurulması durumunda eğer isterse o oyuncu ile başlangıç noktasına dönebilir ya da farklı bir refakatçi yanına gelene kadar bulunduğu noktada hareketsiz bekler. Vurulmuş oyuncu ile başlangıç noktasına dönerken VIP vurulamaz fakat bekleme esnasında vurulabilir.

VIP oyuncunun elenmesi için 5 adet isabet alması gerekir. Eğer VIP oyun süresi boyunca gemilere ulaşamadan 5 isabet alırsa devre biter ve savunma takımı 4 puan alır. Oyuncular oyuna başladıktan sonra vuruldukları takdirde sahanın orta kısmında bulunan işaretli alanlardan tekrar oyuna başlarlar. Savunma takımı hakem kulübesine yakın bataryadan, kaçış takımı ise uzak noktadaki bataryadan oyuna dahil olur. VIP’nin herhangi bir gemiye ulaştırılması durumunda Kaçış Takımı 4 Puan alır.

VIP oyuncunun devre içerisinde 5 Kez vurulması durumunda Savunma takımı 4 Puan alır ve bu 2 durumda da devre biter. Süre içerisinde VIP oyuncu başarılı şekilde kaçamaz ama 5 kereden az vurulursa Savunma takımı +2 Paun alır. Kaçış takımı ise puan alamaz. 12şerli dakikadan yine 4 tur oynanır. 4 Tur’un sonunda en çok puan toplayan takım kazanır.

BÜYÜK KAÇIŞ SAHALARI

Evo Sports Kartal Aydos Sahası

Kartal Aydos Tesisi

İstanbul Anadolu Yakası‘nın merkezinde Kartal’da bulunan geniş çam ormanları ile kaplı Aydos Mesire alanında 10000m2 alan üzerine kurulu Paintball sahamız içerisindeki kuleler, çıkartma gemileri ve imha edilmeyi bekleyen büyük saldırı topları ile oyunculara heyecanlı dakikalar sunuyor.