• Paintball Hangi Ayakkabıyla Oynanır
  -Güneşli günlerde spor ayakkabı tercih etmeniz sahalarımızdaki kuru zemini koşarken daha rahat kavramanızı ve daha seri hareket etmenizi sağlayacaktır. -Yağışlı havalarda ise bot ve benzeri ıslak zemini daha rahat kavrayan ayakkabılar tercih etmeniz oyundan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.
 • Paintball ‘da Yaş Sınırı Var Mı?
  Bu konuda Federasyonun talimatlarına uyuyoruz. Bu çerçevede 10 ile 14 yaş arasındaki katılımcılardan yanlarında 18 yaşını aşmış bir veli ile katılımlarına izin veriyor. 14 yaş üzeri ise kendi başına katılım gösterebiliyor. 
 • Paintball ‘da Canımız Yanar Mı? Morarma Olur Mu?
  Katılımcılar 5mt’den yakın atış yapılmaz tavsiyesine uyduğu sürece morarma kızarma vb. bir olumsuzlukla karşılaşmaz. Kurallara uyulmayıp atış yapılsa bile boya toplarının kesici, delici bir özellikleri yoktur ve vücutta kalıcı yaralanmalara yol açamazlar. 

Ayakkabı Hariç Tüm Ekipmanları Biz Veriyoruz

Minimum Oyuncu Sayısı Toplam 10!

Aktif Oyun Süresi 48 Dakika

Online Rezervasyon En Hızlı Yöntem

SAHALARIMIZ

Evo Sports Kartal Aydos Sahası
Evo Sports Beykoz Kaymakdonduran

PAINTBALL FİYATLARI

İstanbul Paintball Fiyatları

İstanbul’da paintball oynamak isteyen oyuncular paintball fiyatlarını merak etmekteler. İstanbul’da bir çok paintball hizmeti veren firma bulunuyor. EVO Sports olarak biz de Kartal Aydos ve Beykoz Kaymakdonduran sahalarımızda paintball hizmeti veriyoruz.

Güncel olarak paintball etkinlik fiyatlarımız 250₺’den başlamakta. Bir çok farklı oyuncu grubu için farklı paketlerimiz bulunuyor. Bu paketlerin sırasıyla isim ve fiyatları şu şekildedir.

 • Paintball Küçük Paket: 250₺ / Kişi Başı 100 Boya Topu
 • Paintball Orta Paket: 400₺ / Kişi Başı 300 Boya Topu
 • Paintball Büyük Paket: 550₺ / Kişi Başı 500 Boya Topu
 • 18.00 ve Sonrasındaki Seanslara Katılan Gruplardan Kişi Sayısı Farketmeksizin +750 TL Ücret Alınacaktır. (Bütün Paketler İçin Geçerlidir.)

SENARYOLARIMIZ

Zombie Senaryosu

Ekipteki toplam oyuncu sayısı 1/3 Zombi takımı, 2/3 Direniş Takımı olarak bölüştürülür. Kimin Zombi kimin insan olacağına oyuncular karar verir. Eğer talep ederlerse baş hakem kura çekebilir. Zombie senaryosunda galip, standart oyun formatımız olan 4 periyodun sonunda en çok puanı alan takım olarak belirlenir.

Oyundaki en büyük fark İnsan takımındaki oyuncular normal oyunda olduğu gibi vücut ya da ekipmanlarından vuruldukları takdirde vurulmuş sayılırken Zombi takımındaki oyuncular sadece maskelerinden vuruldukları takdirde oyundan çıkarlar.

Bu senaryoda koruyucu maske çıkartmak kesinlikle yasaktır. Maskesini çıkartan bir oyuncu tespit edildiği takdirde baş hakem tarafından uyarı yapılmadan oyundan direk çıkartılır. Bu kuralı baştan kabul eden takımlar bu senaryoda oyun oynayabilir.

Çıkartma Senaryosu

Savunma ve Saldırı olarak 2 gruba ayrılan oyuncular saha içerisindeki takım başlangıç noktalarına giderler. Saldırı takımı saha içerisindeki gemilerden başlangıç yaparak savunma takımının mevzilendiği tepede bulunan top bataryalarını imha etmeye çalışır. Saldırı takımı imha ettiği her top bataryası için 1 puan kazanır.

Her takım 2 kez saldırı 2 kez savunma yaparak oyunu tamamlar. Oyun sonunda en çok puana sahip takım kazanır. Savunma takımı olarak puan kazanmak mümkün olmadığı için, savunma esnasında karşı takımın, top bataryalarını imha etmesini engellemek bu oyun senaryosunda çok önemli.

Savunma takımında heyecanı, saldırı takımında ise macera ve aksiyonu deneyimleyin!

Büyük Kaçış Senaryosu

Kaçış takımının topçu bataryalarının arkasından başlayıp gemilere ulaşmaya çalıştığı bir senaryodur. Kaçış takımının içerisinden bir kişi VIP olarak seçilir. VIP Oyuncu daha küçük işaretleyici ve sınırlı boya topu ile oynar. Hareket edebilmek için her daim bir takım arkadaşının omzuna dokunur halde olmak zorundadır. Omzuna dokunduğu oyuncunun vurulması durumunda eğer isterse o oyuncu ile başlangıç noktasına dönebilir ya da farklı bir refakatçi yanına gelene kadar bulunduğu noktada hareketsiz bekler. Vurulmuş oyuncu ile başlangıç noktasına dönerken VIP vurulamaz fakat bekleme esnasında vurulabilir.

VIP oyuncunun elenmesi için 5 adet isabet alması gerekir. Eğer VIP oyun süresi boyunca gemilere ulaşamadan 5 isabet alırsa devre biter ve savunma takımı 4 puan alır. Oyuncular oyuna başladıktan sonra vuruldukları takdirde sahanın orta kısmında bulunan işaretli alanlardan tekrar oyuna başlarlar. Savunma takımı hakem kulübesine yakın bataryadan, kaçış takımı ise uzak noktadaki bataryadan oyuna dahil olur. VIP’nin herhangi bir gemiye ulaştırılması durumunda Kaçış Takımı 4 Puan alır.

VIP oyuncunun devre içerisinde 5 Kez vurulması durumunda Savunma takımı 4 Puan alır ve bu 2 durumda da devre biter. Süre içerisinde VIP oyuncu başarılı şekilde kaçamaz ama 5 kereden az vurulursa Savunma takımı +2 Paun alır. Kaçış takımı ise puan alamaz. 12şerli dakikadan yine 4 tur oynanır. 4 Tur’un sonunda en çok puan toplayan takım kazanır.

Köy Baskını Senaryosu

Köy Baskını Senaryosu

Savunma ve Saldırı olarak 2 gruba ayrılan oyuncular saha içerisindeki takım başlangıç noktalarına giderler. Saldırı takımı saha içerisindeki helikopter pistinden başlangıç yaparak savunma takımının mevzilendiği köy içinde bulunan stratejik binaları ele geçirmeye çalışır. Saldırı takımının ele geçirdiği her bina için saldırı takımı 1 puan kazanır. Periyot sonunda saldırı takımının kazandığı puanlar, puan hanelerine eklenir.

Her takım 2 kez saldırı 2 kez savunma yaparak oyunu tamamlar. Oyun sonunda en çok puana sahip takım kazanır. Savunma takımı olarak puan kazanmak mümkün olmadığı için, savunma esnasında karşı takımın, stratejik binaları ele geçirmesini engellemek bu oyun senaryosunda çok önemli.

Savunma takımında heyecanı, saldırı takımında ise macera ve aksiyonu deneyimleyin!

DÜNYA’DA PAINTBALL

Paintball Nedir?

1980’li yıllarda işlerini eğlenceye dönüştüren orman korucuları tarafından icat edilen paintball, yıllar içerisinde Dünya’daki en popüler macera sporlarından biri halini aldı. 90’lı yıllarda ülkemize gelen paintball şuan 250’ye yakın farklı işletmede yılda 1.000.000’dan fazla kişi tarafından yapılmaktadır. Sporcuların aktif olarak içerisinde bulunduğu gerçek zamanlı bir strateji simülasyonu olan bu spor; işaretleyici, kıyafet, maske, eldiven, koruyucu yelek gibi ekipmanların yardımı ile yapılır. Bu ekipmanların kalitesi; performansı ve eğlenceyi etkileyen ana faktördür. Bunun yanında aktiviteyi yapacağınız tesisin imkanları ve saha içi dizilimi, keyifli zaman geçirmek için oldukça önemlidir. EVO Sports olarak İstanbul’da 3 farklı merkez noktada bulunan tesislerimizde ya da mobil olarak talep ettiğiniz her alanda, günübirlik olarak bu spora katılmak için ihtiyacınız olan tüm hizmeti, en kaliteli ekipmanlar ve eğitimli personelimiz ile sunmaktayız.

PAINTBALL NASIL OYNANIR?

İstanbul’da Paintball Eğlencesi

Macerayı seviyorsanız ve arkadaş grubunuzla istanbul’da etkinlik yapmak istiyorsanız paintball oynamayı kesinlikle denemelisiniz. Yıllardır macera tutkunlarının vazgeçilmezi paintball sporunu yaparken size eğlence garantisi veriyoruz.

Açık Havada Eğlence

Arkadaşlarınızla ve ailenizle açık havada vakit geçirmek istiyorsanız Paintball sizin için biçilmiş kaftan. Oyun öncesi ya da sonrasında tesisimizde yapacağınız mangal ile ister paintball macerası için enerji depolayın isterseniz de oyun sonrası yorgunluğunuzu atın.

Paintball Ekipmanları

EVO Sports tarafından oyunculara sağlanan paintball ekipmanları 1’er adet paintball işaretleyicisi(tüfek) , koruyucu yelek , koruyucu maske , eldiven ve takım kamuflajıdır.

Paintball Etkinliği

Paintball oynamak isteyen oyuncular saha seçimi yaptıktan sonra seçtikleri sahadan rezervasyon alırlar. Rezervasyon gün ve saatinde sahaya tüm ekip ulaştıktan sonra güvenlik eğitimi, paintball oyun senaryosunun anlatımı ve paintball ekipman tanıtımı ve kullanım eğitiminden sonra oyunculara EVO Sports tarafından sağlanan ekipmanlar teslim edilir.

İki takıma ayrılan oyuncular seçtikleri paintbal oyun senaryosuyla ilgili bilgilendirmeyi aldıktan sonra oyun alanına geçerler ve eğlenceli vakit geçirmeye başlarlar.