Temiz Hava Almak İçin

Spor salonlarında sizinle birlikte antrenman yapan birçok insan vardır. Dolayısıyla antrenman esnasında birçok kişi aynı anda nefes alır ve verir. Spor salonlarının kapasitelerinin üzerinde üye satısı ve yetersiz havalandırmalar, sağlıksız bir ortam oluşmasına neden olabilir. Ayrıca kış aylarında salgın hastalıkların artması nedeniyle kapalı ortamda spor yapmak sağlıksız bir hal alabilir. Oysa açık havada yapacağınız spor ile temiz bir hava solursunuz. Açık havada spor yapacağınız yeri bol ağaçlı bir bölge olarak belirlemeniz aldığınız havanın kalitesini artacaktır!

Stres Yönetimini Güçlendirmek İçin

Egzersizin depresyon, stres gibi durumları pozitif yönde etkilediği bilinen bir gerçektir. Açık hava ve egzersizi bir araya getirmek ise bu olumlu etkinin ikiyle çarpılması demektir. Bol oksijen almak, egzersizi daha etkili kıldığı gibi kişinin kaygılarından kurtulmasına da yardımcı olur. Açık havada egzersiz yapmak doğayla girilen etkileşimden dolayı enerji aktarımı sağlanmasına, şehrin kalabalığından uzaklaşarak stresten korunmaya olanak tanır.

Liderlik Yetileri ve Disiplin Kazanmak İçin

Spor, kişiye motivasyon kazandıran ve disiplin katan bir alışkanlıktır. Açık havada spor yapmak ise bu faydaları ikiyle çarpmak demektir. Sabah zor uyanıyorsanız, enerjik bir şekilde spor yapamıyorsanız açık havada spor yapmayı mutlaka denemelisiniz. Örneğin sabah kalktıktan hemen sonra açık havada spor yapmaya başlamak, sabah uyanma probleminin azalmasını ve dolayısıyla motivasyonunuzun artmasını sağlayacaktır. Ayrıca Paintball, Laser Tag, Airsoft gibi takım sporları ile liderlik dürtüsünü ve kriz anını yönetme gibi özelliklerinizi geliştirebilirsiniz.

Özellikle salgın dönemlerinde kapalı alanlardan uzak kalmak, olabildiğince doğa ile iç içe olmak sağlığımız için çok iyi olacaktır.

 Haydi durma sende harekete geç!
Online Paintball Rezervasyonu