Normalleşme Zamanı

Pandemi sürecinde gerek haftasonu yasakları gerek akşam yasakları nedeniyle hepimiz sıkıldık. Yeni açıklanan normalleşme süreci kararlarıyla birlikte risk haritasında belirtilen illerin bir kısmında sokağa çıkma yasakları sona ererken bir kısmında da kapsamların hafifletilmesi söz konusu.

Karantina Sonrası Ne Yapmalı?

Karantinanın bitmesi ya da önlemlerin rahatlatılmasıyla beraber herkesin dışarı çıkıp sosyalleşmek istediği bir gerçek. Fakat burada dikkatli olunması gereken bir kaç nokta var.

  • Kapalı alanlarda mümkün olduğunca az vakit geçirmek.
  • Sosyalleşme sırasında aile ve arkadaşlarımızla mesafemizi korumak.
  • Sosyalleşme sırasında maske ve temizlik kurallarını uygulamak.

Tüm Bu Önlemlerle Nasıl Sosyalleşeceğiz?

Aileniz ve arkadaşlarınızla sosyalleşeceğiniz zamanları açık hava aktivitesi olarak planlamak uygulayabileceğiniz önlemlerden biri. Doğal kaynakları ve imkanlarıyla buna elverişli olan ülkemizde sahiller, ormanlar, mesire alanları, park ve bahçeler güvenle sosyalleşebileceğiniz alanlardan bazıları.

Aktivite yapmak isteyenler için ise açık hava alanları ne yazık ki çok elverişli olmuyor. Şehir hayatının parçası olan AVM, Sinema salonları, Sergiler ve Konserler hayatımıza bir süre daha dahil olamayacak gibi görünüyor.

Açık Hava Aktiviteleri

Merak etmeyin. Tüm bunlara rağmen açık havada yapabileceğiniz bir çok aktivite Türkiye’nin bir çok yerinde mevcut. İster macera sporları, ister kültürel aktivite isterseniz de ailenizle vakit geçirebileceğiniz zamanları yine açık hava alanlarında planlayabilirsiniz.

Paintball

Açık havada macera severlere, sokağa çıkma kısıtlamalarının bitişiyle eğlenceli ve covid-19 ‘dan uzak macera imkanı sağlayan etkinliklerden biri paintball aktivitesi. Türkiye’de çok sevilen paintball çoğunlukla açık hava alanlarında yapılmakla birlikte sporun kendiyle beraber gelen güvenlik önlemlerinden ötürü Covid-19 riskini doğal olarak çok azaltmakta. Eğlenceli vakit geçirmek ve arkadaşlarınızla sosyalleşmek için Paintball etkinlik rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.

Airsoft

Paintball gibi açık havada oynanan Airsoft, bir askeri simülasyon oyunudur. Türkiye’de özellikle son yıllarda çok sevilen ve kitlesi büyüyen Airsoft oyunu bir kere başlayanların tadına doyamadıkları, özel ve ilgili bir oyuncu kitlesine sahip sporlardan biri. Birbirine yardım etmeyi seven, dürüst ve yeni oyunculara açık sosyal çevreleriyle Airsoft oyuncuları sevdikleri bu sporun Türkiye’de sevilmesi ve yaygınlaşması için önemli bir neden oldu. Siz de Airsoft ile tanışmak istiyorsanız Airsoft etkinlik rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.

Sahil Etkinlikleri

Karantina denetlemeleri azalmış ve rahatlamış olabilir fakat covid-19 hala hayatımızda ve dikkatli olmamız hala gerekiyor. Pandemi sürecinde sahil kenarındaki şehirlerde yaşayan bir çok insan aile ve arkadaşlarıyla sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde sahillerdevakit geçirdiler. Kapalı alanda sosyalleşmeye bir alternatif olarak oldukça keyifli bir tercih olan sahillerde yine arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Ormanlar ve Mesire Alanları

Halkımızın mangal yapmayı sevdiği bir gerçek. Kalabalık arkadaş gruplarının çok sevdiği mangal bir çoğu için bir sosyalleşme aracı haline gelmiş durumda. Bunun için en çok tercih edilen yerler ise kent ormanları ve mesire alanları. Pandemide sosyal mesafe kurallarının da rahatça uygulanabileceği orman ve mesire alanları arkadaşlarınız ile vakit geçirebileceğiniz bir alternatif haline geliyor.